طراحی سایت آموزشی و دانشگاهی

با توجه به فراگیری اینترنت، طراحی سایت دانشگاهی قوی و جامع و کاربرپسند امری اجتناب ناپذیر در جهت جذب دانشجویان و دانش پژوهان و تأمین نیازهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان و هیأت علمی می باشد.
قسمتهای مختلف یک وبسایت دانشگاهی میتواند شامل صفحات مربوط به رشته های قابل تحصیل در مقاطع مختلف، دروس ارائه شده در هر مقطع و ترم تحصیلی، معرفی اساتید و هیأت علمی، کادر مدیریتی، معرفی ساختمانها، دپارتمانها، معاونتها، امکانات پژوهشی، کتابخانه، پورتال آموزشی، امکانات تفریحی و فوق برنامه، اخبار، برنامه ها، همایشها و سمینارها، مراسمات و سخنرانیها، صفحه های شخصی دانشجویان و… باشد. طراحی سایت دانشگاهی کامل و جامع طراحی یک پرتال قوی برای برآورده سازی هر آنچه است که دانشگاهی در زمان حاضر نبودن در دانشگاه به آن نیاز دارد

 

 

در ابتدا یک سایت دانشگاهی باید دارای گرافیکی متناسب با دانشگاه و محیط علمی داشته باشد. به این شکل که هر شخص به محض ورود به سایت متوجه علمی بودن سایت بشود.

بخشی مربوط به معرفی دانشگاه و فضای آن، که باعث آشنایی سایر افراد با دانشگاه، سال تأسیس آن، افتخارات و مدارج علمی دانشگاه که توسط اساتید و دانشجویان کسب شده اند، می شود. در واقع هر فردی که می خواهد راجع به دانشگاهی خاص اطلاعاتی را کسب کند، ابتدا به وب سایت آن دانشگاه سر می زند.

قسمت تقویم آموزشی که راجع به برنامه برگزاری کلاس های دانشگاه، ظرفیت کلاس و استاد مربوطه می باشد. در این قسمت زمان و مکان امتحانات نیز مشخص می شود